Ogłoszenie

OGŁASZAM Nabór Na MODERATORÓW I Innych Członków Elity,Ponieważ JA Sam rzadko Będe Dostępny na Forum Więc Zgłoszenia Prosze Pisać na gg 2582093 A W nim:. 1.Imie? 2.Wiek? 3.Coś Osobie?

#1 2009-07-20 09:42:58

 Napster

http://img188.imageshack.us/img188/1917/adminb.png

2582093
Zarejestrowany: 2009-07-20
Posty: 34
Punktów :   -4 

FAQ : tibia.com

FAQ - frequently asked questions
Często zadawane pytania na temat problemów z klientem Tibii.

P: Jak zmienić silnik graficzny (opcja engine)?
Kliknij prawym przyciskiem myszy na skrót do pliku Tibia. exe na twoim pulpicie.
Wybierz właściwości.
W polu docelowym masz coś takiego:
"E:\Tibia\Tibia. exe" (bez spacji)
Dopisz na jej końcu spację, słowo engine, kolejną spację i 0 dla DirectX 5.0, 1 dla DirectX 9.0 lub 2 dla OpenGl (np: "E:\Tibia\Tibia. exe" engine 1).(bez spacji)
Engine 0-uruchamia silnik pod DirectX 5.
Engine 1-pod DirectX9
Engine 2-pod OpenGl
Zapisz te ustawania i spróbuj włączyć klienta.

P: Podczas próby uruchomienia klienta otrzymuję następujący błąd:
Cannot find file "Tibia.spr".(Error Code 2)
Please re-install the program.
O: W głównym katalogu klienta nie ma pliku Tibia.spr - przeinstaluj klienta.

P: Używam klienta linuksowego. Podczas próby uruchomienia klienta Tibii otrzymuję następujący komunikat:
Application initialization failed: Can't find a usable init.tcl in the following directories:
/usr/lib/tcl8.4 (...)
This probably means that Tcl wasn't installed properly.
Error in startup script: invalid command name "picture"
while executing
"picture .pic"
(file "./tibia" line 455)
O: Upewnij się że masz zainstalowany pakiet TCL w wersji minimum 8.4 i że plik init.tcl jest obecny w katalogu /usr/lib/tcl8.4

P: Tibia strasznie obciąża procesor. Zużycie procesora dochodzi do 100%, z czego 95% zasobów jest zużywanych na proces Tibia. exe. Można coś na to poradzić?
O: Options => Graphics => Advanced => Adjust frame limit.
Ustaw suwak na jakieś 35-45 fps (Frames per second - klatki na sekundę). Nie potrzeba więcej. Niektórzy limitują nawet do 20fps i mówią, że nie widać różnicy. Najlepiej sprawdź sam, jaka wartośc w twoim przypadku jest tą najniższą dopuszczalną, i ustaw odrobinę więcej.
Można też spróbować inaczej(tylko użytkownicy Win XP i nowszych)
W menedżerze zadań ustaw priorytet aplikacji Tibia. exe na "poniżej normalnego"

P: Mam bardzo mało FPS, a przecież mam całkiem niezły komputer.
O: Zapewne masz Windowsa XP lub 2000. Niestety Tibia bardzo nie lubi tych windowsów, i ilość FPS na nich osiągana jest kilkanaście razy mniejsza, niż pod 9x. Możesz też spróbować uruchomić klienta na innym silniku graficznym - parametr engine)

P: Po wprowadzeniu klienta tibii 7.7(letni update 2006 16 Maja) mam problem z uruchomieniem gry/płynnością działania.Wyskakuje mi na przykład "Video surface allocation failed. Please choose another graphic mode. (Error code 13)
O: Wybież inny silnik graficzny, poprzez parametr engine.

P: Jak mogę włączyć muzykę/dźwięki w kliencie?
O: Nie możesz - klient nie ma żadnych efektów dźwiękowych - odpal Winampa :>

P: Podczas próby logowania otrzymuję następujący błąd:
Cannot connect to a login server
Error: Connection timeout.
O: Zdalny serwer zbyt długo oczekiwał na Twoją odpowiedź - prawdopodobnie masz zbyt wolne połączenie (lub zbyt obcążone - na przykład przez P2P).

P: Podczas próby logowania otrzymuję następujący błąd:
Cannot connect to a login server: Error while resolving the server name. For more information take a look at the FAQs in the guide section at www.tibia.com
O: Upewnij się że Twoje połączenie internetowe jest sprawne. Jeżeli tak, to spróbuj później, bądź skontaktuj się z administratorem swojej sieci i zapytaj się czy nie grzebał przy DNSach :>

P: Podczas próby zalogowania się do Tibii otrzymuję następujący komunikat:
Cannot connect to the game server.
Error: Connection refused. All login server are offline.
O: Poczekać. CipSoft wyłączył na jakiś czas Tibię.
Druga możliwość: Twój firewall blokuje port 7171 bądź samego klienta Tibii. Należy pogrzebać w opcjach i znaleźć coś takiego jak :Blokowane programy, biała/czarna lista itp.
Trzecia możliwość: Administrator pozbawił cię możliwości połączenia z serwerem Tibii - skontaktuj się z administratorem twojej sieci.

P: Podczas próby zalogowania się do Tibii otrzymuję następujący komunikat:
Cannot connect to the game server.
Error:Server is unreachable.
O: Serwer jest nieosiągalny - spróbój później.

P: Mój komputer zawiesił się/brakło prądu. Po ponownym uruchomieniu i próby zalogowanie się do Tibii pojawia się następujący błąd:
Cannot connect to the game server.
Error: Disconnected from server.
O: Serwer rozłącza Twoje połączenie - spróbuj później.

P: Podczas próby zalogowania się do Tibii otrzymuję następujący komunikat:
Cannot connect to the game server.
Error 10057
O: Twój firewall nie zezwala na połączenia klientowi Tibii, bądź administrator twojej sieci zablokowal port 7171

P: Po wybraniu postaci nic się nie dzieje - pokazuje się "Connectin to the game world please wait"
O: Podobnie jak przy "Connection timeout" - najprawdopodobniej łącze jest z byt wolne, bądź zbyt obciążone (istnieje też możliwość że to serwery są za bardzo obciążone) - spróbuj później.

P: Podczas gry zostałem rozłączony/podczas logowania pojawia się podobny błąd:
Debug Assertion
time: Wed May 25 14:14:40 2005
line: 634
module: Script
position: x=33037 y=32004 z=7
Jak temu zaradzić?
O: Musisz zalogować się na inną postać, po czym wysłać Tutorowi pełny komunikat błędu - po jakimś czasie (jeden-dwa restarty serwera) błąd powinien być naprawiony, i będziesz mógł zalogować się ponownie na swoją główną postać.

P: Po grze na serwerze testowym chcę powrócić do normalnego serwera, ale podczas logowania otrzymuję następujący błąd:
Unknown client version. Please download the current version at http://www.tibia.com.
Ale nie chcę stracić swoich hotkey'ów i map.
O:Zainstaluj starego klienta na nowego - powinno pomóc (niesprawdzone).

P: Podczas próby zalogowania się do Tibii otrzymuję następujący komunikat:
Account disabled for five minutes. Please wait.
O: Twoje konto zostało zablokowane na 5 min z powodu zbyt dużej ilości błędnych prób zalogowania.

P: IP block - Co to jest i jak temu zaradzić?
O: Ip block (na 1/2h) aktywuje się, jeżeli podczas kolejnych pięciu prób zalogowania się niepoprawnie wpiszesz acc number i/lub hasło. Jest to system przeciwdziałania hakerom. Po dostaniu IP blocka spokojnie odczekaj pół godzinny gdyż każda kolejna próba zalogowania się resetuje zegar.
Jeżeli jesteś w sieci i wszyscy mają ten sam adres IP, to server Tibii rozpoznaje was jako jeden komputer. Tak więc jeżeli ktoś z sieci notorycznie myli się z hasłem/chce zrobić na złość to wszyscy mają IP block.

P: Jeśli dostane jednym kontem bana to wszystkie konta z tego IP będą zbanowane??
O: Jeżeli dostałeś bana na konto, to nie będziesz mógł używać tego konkretnego.
Jeżeli dostałeś bana na adres IP(Your IP adress is banned) nie będziesz w ogóle grać z tego komputera.

P: Jak zalogować się na Test Server?
O: Options => NetWork => Login to test server.

P: Okno dialogowe (Deafult, Czat) zasłania mi pół ekranu i nie mogę go zmniejszyć. Co mam robić?
O: Options => Graphics => Advanced => Odznacz pozycję “Don’t strech/shrink the Map”.

P: Moja Tibia wygląda dziwnie. Wszystko jest takie ciemne, kropkowate. Można na to poradzić?
O: Options => Graphics => Advaned => Zaznacz pozycję “Show Light Effects”.
Jeśli nie możesz zaznaczyć tej opcji, bo jest nieaktywna, zainstaluj najnowsze sterowniki do karty graficznej oraz DirectX. Na niektórych starych kartach graficznych opcji tej w ogóle nie można włączyć.

P: A jeśli nie mogę zaznaczyć "Show Light Effects"?
O: Spróbuj uruchomić Tibię na innym silniku (parametr engine)

P: Co to są Hotkeys?
O: Są to tzw Gorące klawisze. Możesz przypisać (zbindować) daną frazę pod klawisze F1 - F12. Po wciśnięciu danego F przypisany wcześniej tekst pojawi się jako wpisany z klawiatury i jest gotowy do wysłania (Enter). W „hotkey options” możesz zaznaczyć „Send automatically”, aby po wciśnięciu danego F tekst był od razu wysyłany bez konieczności zatwierdzania go enterem.

P: Jak założyć własny kanał w Tibii?
O: Musisz mieć PACC

P: Jak przesuwać przedmioty?
O: Metodą przeciągnij i upuść- tak samo jak przesuwasz ikony na pulpicie.

P: Czy używać Tibia Classic Control czy nie?
O: Jak ci wygodniej. Standardowo jest to wyłączona opcja. Najlepsze wyjście to przetestować obie. W TCC korzystasz więcej z myszy. W normalnym trybie więcej korzystasz z pomocy klawiatury.

P: Czy Tibia ściąga wirusy? Mój znajomy, który jest informatykiem mówi, że mam bardzo dużo wirusów ściągniętych przez tibie
O: NIE, oryginalny klient tibii sam w sobie nie ściąga żadnych wirusów - powiedz koledze żeby wrócił się poduczyć do szkoły.

P: Co zrobić, żeby wszyscy mnie słyszeli?
O: Wpisz #y przed wypowiedzią, albo klikasz na taki mały głośniczek po lewej od pola wpisywania.
Tak samo jeżeli wpiszesz #w przed wypowiedzą (albo dwa razy klikniesz na głośniczek) to będziesz szeptać (usłyszą cię tylko ludzie stojący bezpośrednio przy tobie)

P: Po uruchomieiu klienta Tibii wiesza mi sie komp (czasem jest to 3 sek po włączeniu a czasem kilka minut), z tym ze gram już od dłuższego czasu i nigdy wcześniej tego problemu. nie miałem.
O: Podaj więcej szczegółów - Co ostatnio instalowałeś (spróbuj to odinstalować), Jakie jest obciążenie procka/pamięci, Jeśli masz Windows 2000/XP upewnij się że masz sprawne kości pamięci - np memtestem albo GoldenMemory czy innym testerem pamięci, przetestuj też procesor, np prime95torture.


http://img200.imageshack.us/img200/2152/superadminu.png
http://img172.imageshack.us/img172/2227/winxppfg5.jpg

Offline

 

#2 2009-07-20 21:43:42

Virsu

http://i40.tinypic.com/2dsy89.png

Zarejestrowany: 2009-07-20
Posty: 9
Punktów :   

Re: FAQ : tibia.com

Fajne Wytłumaczenie all ; )


http://img365.imageshack.us/img365/2530/dlamastergude.png

Offline

 

#3 2010-08-28 11:38:48

 Reggy

http://img199.imageshack.us/img199/2994/modek.png

508353
Zarejestrowany: 2010-03-04
Posty: 33
Punktów :   
Nick : : Reggy
Level :: 28
M Lvl :: 32
SwiaT :: Askara
Gildia :: Brak

Re: FAQ : tibia.com

Nawet mnie wciągnęło ;D


http://img594.imageshack.us/img594/1955/uwaganaforumby5.gif
Procesor: Pentium D 2.80GhZ, Grafika 256MB, RAM 1GB, Dysk twardy 160GB, Windows: XP Media Center Edition/Ubuntu 10.04 LTS/Kubuntu 10.04 LTS/Windows 7 Przeglądarka:Opera 10.70(Beta)/Mozilla 3(for Linux)/ IE 8 for Windows 7
Ulubione programy: Microsoft Office Enterprice 2007, Gadu Gadu 10.2.3.11790

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
ehotelsreviews zaproszenia na ślub wzory kwartet smyczkowy warszawa